Юристи повідомили про можливість мобілізації всіх членів сім'ї та граничний вік служби у ЗСУ

Автор: Леся Ловіцька

Військовий стан та мобілізацію продовжили в Україні до 18 серпня. Юристи повідомили про можливість мобілізації всіх членів сім'ї та граничний вік служби у ЗСУ.

Юристи повідомили про можливість мобілізації всіх членів сім'ї та граничний вік служби у ЗСУ - today.ua

Граничний вік для служби у ЗСУ

В умовах повномасштабної війни з Росією до української армії можуть призвати чоловіків віком 18-60 років. Йдеться про осіб, які не мають відстрочки від мобілізації, і стан здоров'я яких дозволяє їм служити. Граничний вік військової служби від рядового до старшого офіцера – 60 років. Адвокат Роман Симутін повідомив, що для вищих офіцерів він на п'ять років більший.

Граничний вік перебування на військовій службі до 45 років застосовується виключно для проходження служби у мирний час, а не зараз, коли у державі особливий період.

Мобілізація всіх членів сім'ї

В Україні під час війни можуть мобілізувати всю родину. У ЗСУ закликають громадян, які можуть виконувати військовий обов'язок. У чинному законодавстві відсутні норми щодо точної кількості осіб із однієї сім'ї, які можуть бути призвані до армії.

Популярні зараз

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

Адвокат Ростислав Кравець уточнив, що призову не підлягають громадян, близькі родичі яких зникли безвісти чи загинули під час проведення АТО чи повномасштабної війни з рашистами. Йдеться про дружин, чоловіків, дітей і батьків, братів, сестер, бабусь і дідусів військовозобов'язаного.

Мобілізацію уникнути сім'ї, які виховують неповнолітніх дітей, яких не можна залишити без нагляду хоча б одного з батьків. Таким чином, можуть призвати до ЗСУ чоловіка, а дружину – ні. Якщо діти повнолітні, їх можуть мобілізувати, як і батьків.

Юристи повідомили про можливість мобілізації всіх членів сім'ї та граничний вік служби у ЗСУ

Наразі українці позбавлені права відмовитися від мобілізації. Юрист Ілля Шипко наголосив, що за це передбачено кримінальну відповідальність:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо проаналізувати Єдиний державний реєстр судових рішень, то можна знайти цікаві справи про те, що деякі громадяни все ж таки пишуть відмову від мобілізації в ТЦК СП із зазначенням обставин, у зв'язку з якими вони відмовляються від проходження військової служби. Така відмова є підставою для притягнення такої особи до відповідальності".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, кому із чоловіків вручатимуть повістки до кінця літа.