Яйця рекордно подорожчають: аналітик повідомив, скільки коштуватиме десяток до кінця року

В Україні стрімко зростають ціни на яйця. У вересні вони додали в ціні 72% порівняно із серпнем. Фінансово-економічний експерт Богдан Слуцький спрогнозував подорожчання десятка яєць до 100 грн за десяток уже до кінця року.

Яйця рекордно подорожчають: аналітик повідомив, скільки коштуватиме десяток до кінця року - today.ua

В останній місяць літа вартість яєць впала на 20% порівняно із січнем поточного року. Десяток можна було купити за 28,5 грн. А минулого місяця десяток різко подорожчав на 72% - до 49 грн,, і тенденція до підвищення цін зберігається.

Аналітик Богдан Слуцький назвав Today.ua основні причини для підвищення вартості продукту. Ключова – це сезонність: в осінньо-зимовий період кури несуться менше, а попит спричиняє традиційне подорожчання.

Другий момент – захоплення рашистами частини української території, внаслідок чого багато підприємств скоротили діяльність чи припинили її зовсім. Третій чинник – зростання вартості зерна на ринку, що підвищує собівартість виробництва яєць.

"Перераховані обставини, на жаль, створюють передумови для того, щоб прогнозувати подальше зростання цін на курячі яйця до кінця цього року ще близько 10-15% залежно від категорії продукції", - повідомив Слуцький.

Яйця рекордно подорожчають: аналітик повідомив, скільки коштуватиме десяток до кінця року

Оглядач вважає, що середня ціна десятка яєць на кінець року буде на рівні 60 грн. При цьому вартість добірних яєць може зрости до 100 грн.

На думку фахівця, з другого кварталу 2023 яйця почнуть дешевшати. Цьому посприяють сприятливі кліматичні умови та збільшення пропозиції на ринку. При цьому на кінцеві ціни й надалі впливатимуть девальваційні та інфляційні ризики, у тому числі через вартість зерна та палива.

Нагадаємо, скільки коштували яйця наприкінці вересня.