Виплати пенсіонерам під час війни: яка допомога надається літнім українцям

Пенсіонери були і залишаються однією з найвразливіших категорій населення. Стало відомо, на яку допомогу можуть розраховувати літні люди за умов війни.

Виплати пенсіонерам під час війни: яка допомога надається літнім українцям  - today.ua

Держава подбала про пенсіонерів, які під час бойових дій у країні, як і раніше, стабільно отримують виплати. У період дії військового стану влада провела планову індексацію пенсій – з 1 березня вони в середньому збільшилися на 14%. У Мінсоцполітики повідомили, що середній розмір підвищення виплат становив 380 грн, їх уже отримали близько 10 млн українців.

Пенсійний фонд у травні перерахував виплати працюючих пенсіонерам, які отримали перерахунок або вийшли на пенсію до 1 квітня 2020 року. У червні вони отримають підвищені пенсії та доплати за два попередні місяці – травень та квітень.

Виплати пенсіонерам під час війни: яка допомога надається літнім українцям З 1 липня в Україні буде проведено автоматичне підвищення пенсій, пов'язане зі збільшенням прожиткового мінімуму. Очікуються:

  • надбавки за понаднормовий стаж;
  • підвищення мінімальних пенсій для інвалідів війни – до 600 грн;
  • підвищення пенсій ветеранам праці та учасникам війни;
  • підвищення держдопомоги на догляд за самотніми пенсіонерами віком від 80-річного віку - до 810 грн.

Українські пенсіонери, які вимушено залишили свої будинки та отримали статус внутрішньо переміщених осіб, мають право на виплату 2000 грн.

Додаткова допомога не впливає на загальний розмір пенсії – виплати є додатковим спообом підтримки вимушених переселенців. Пенсіонерам зі статусом ВПО також доступна допомога міжнародних організацій.

Раніше повідомлялося, що українці можуть збільшити розмір пенсій за вислугу років.

ДЖЕРЕЛОФакты