Виплати до 30 тисяч євро: українці під час війни можуть отримати нову допомогу

Багато українців під час війни з Росією опинилися у скрутному становищі. Вони втратили житло і джерела доходу. Людям, які постраждали через бойові дії, доступна допомога держави та міжнародних організацій.

Виплати до 30 тисяч євро: українці під час війни можуть отримати нову допомогу - today.ua

За даними Міністерства цифрової трансформації, українці можуть одержати компенсацію від 5 до 30 тисяч євро. Для зарахування виплат слід подати заяву до Європейського суду з прав людини. Це потрібно зробити протягом чотирьох місяців з моменту, коли людина постраждала через російську агресію, але не пізніше 16 січня 2023 року.

Заяву слід подати наступним чином:

  • заповніть спеціальну форму на сайті;
  • завантажте документ на ПК, роздрукуйте, покладіть у конверт та наклейте адресу ЄСПЛ, яка сформується автоматично при заповненні заявки на сайті;
  • надішліть заяву до Укрпошти (безкоштовно).

Є можливість заповнити заяву за родича, яка не може зробити це самостійно. Подані документи можуть розглядатися в період від одного року. Деяким категоріям українців передбачено компенсацію 200-800 тисяч гривень, якщо вони постраждали від бойових дій при виконанні службових обов'язків. Така підтримка передбачена для журналістів, працівників чи службовців на об'єктах критичної інфраструктури, які отримали інвалідність:

  • 200 тисяч гривень за третьої групи інвалідності;
  • 500 тисяч гривень за другої групи інвалідності;
  • 800 тисяч гривень за першої групи інвалідності.

У разі загибелі працівника сума виплати рідним становитиме 1 мільйон гривень.

Нагадаємо, що українці знову можуть подати заявки на виплати до 33 тисяч гривень від ЮНІСЕФ.

ДЖЕРЕЛОСегодня