Виїзд чоловіків за кордон: стало відомо, кого випустять із України під час мобілізації

Держприкордонслужба оновила правила виїзду чоловіків із України під час мобілізації. Зміни торкнулися порядку пропуску через кордон осіб із проблемами зі здоров'ям та тих, хто їх супроводжує.

Виїзд чоловіків за кордон: стало відомо, кого випустять із України під час мобілізації  - today.ua

У прес-службі відомства повідомили, що Кабмін ухвалив нові правила перетину кордону 10 вересня. Напередодні, 27 вересня, вони набули чинності.

Тепер чоловіки призовного віку 18-60 років, які супроводжують дітей з інвалідністю, можуть перетинати кордон необмежену кількість разів. Раніше в період дії військового стану дозволялося лише один перетин кордону.

Чоловіки можуть виїжджати з країни, якщо особи з інвалідністю, які потребують догляду або дітей-інвалідів вже за кордоном. Важливою умовою є постановка таких дітей на консульський облік. При цьому особи, які супроводжують людей з інвалідністю, мають повернутися до України не пізніше, ніж вони.

Постанова Кабінету Міністрів №1044 чітко регламентує категорії осіб та документи, які їм потрібні для перетину кордону. Для різних категорій визначені різні документи, які підтверджують ступінь кревності або факт догляду за людиною з інвалідністю. Українцям, які планують виїзд із країни, потрібно ознайомитись із Правилами перетину кордону та взяти з собою потрібні документи.

Виїзд чоловіків за кордон: стало відомо, кого випустять із України під час мобілізації

Нагадаємо, раніше стало відомо, кого не випустять із країни навіть за наявності всіх дозвільних документів.

ДЖЕРЕЛОdpsu.gov.ua