Загальна мобілізація: ЖЕКам дозволили видавати повістки військовозобов'язаним

Дію воєнного стану в Україні продовжили до 19 лютого. Як мінімум до цієї дати проводитиметься мобілізація чоловіків віком 18-60 років. Багато з них отримають повістки та поповнять лави ЗСУ. Стало відомо, що ЖЕКам дозволили видавати їх військовозобов'язаним.

Загальна мобілізація: ЖЕКам дозволили видавати повістки військовозобов'язаним  - today.ua

Голова адвокатського об'єднання "Кравець і партнери" Ростислав Кравець повідомив, що видавати повістки у військкомати можуть на робочих місцях, у магазинах, на зупинках та інших місцях. Справа в тому, що знайти конкретну людину і вручити їй повістку буває складно, тому військкомати іноді передають документи до сільрад, компаній та ЖЕКів, які потім вручають їх військовозобов'язаним.

"Їх можуть роздавати навіть працівники ЖЕКу, і це законно", - цитує юриста "Pro Гроші".

За словами Кравця, у такому разі у представника ЖЕКу має бути відповідна відомість. Українець, який отримує повістку, підписує документ, у якому мають бути зазначені дата та час. Це стане підтвердженням отримання документа.

Загальна мобілізація: ЖЕКам дозволили видавати повістки військовозобов'язаним

Якщо громадянин відмовляється від повістки, це потрібно офіційно завірити. На місці складається акт зі свідками, в якому вказано, що чоловікові намагалися вручити повістку, але він не захотів її брати. За відмову без вагомих причин передбачено адміністративну відповідальність – до 3500 грн штрафу.

Якщо військовозобов'язаного викликають у військову частину, а він відмовляється від проходження служби, може отримати кримінальне покарання – до 5 років позбавлення волі.

"Однак, аналізуючи судову практику, я ще не бачив, щоб когось позбавляли волі за такі вчинки", - зазначив есперт.

Нагадаємо, що військовому обліку підлягають призовники, військовозобов'язані та резервісти.

Раніше повідомлялося, що українські чоловіки мають можливість легально виїжджати за кордон через систему "Шлях".

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news