В Україні продовжується загальна мобілізація. Стало відомо, з якими захворюваннями нервової системи військовозобов'язаних не призивають до ЗСУ.
Чоловікам віком 18-60 років масово роздають повістки у військкомати: на вулицях, у транспорті, у торгових центрах та у розважальних закладах. Представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки навіть здійснюють поквартирні обходи та вручають повістки українцям прямо в них вдома.
Є багато захворювань, які є перешкодами для служби у ЗСУ. Названо хвороби нервової системи, з якими не мобілізують у період повномасштабної війни:
- швидко прогресуючі хвороби периферичної нервової системи;
- швидко прогресуючі запальні захворювання ЦНС: мієліт, менінгіт, енцефаліт, внутрішньохребетний абсцес та енцефаломієліт;
- хвороби, що провокують параліч та порушення координації рухів: хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, системні атрофії, церебральний параліч, усі види дистонії, крім вегетосудинної;
- епілепсія та всі види психічних розладів.
Наявність хвороб та непридатність до військової служби має підтвердити військово-лікарська комісія.
Представники військкоматів та органів влади регулярно повідомляють про те, що повістки не завжди є "квитками на фронт". На першому етапі здійснюється актуалізація даних про чоловіків, і вони після відвідування військовокоматів можуть одразу повернутися додому.
Нагадаємо, що агропідприємства зараз намагаються забронювати своїх співробітників, щоб не залишитися без них навесні. Юрист Катерина Котенкова зазначила, що масова мобілізація у селі может спровокувати проблеми в аграрному секторі. Вона підкреслила, що процедури бронювання дуже тривала і через бюрократію списки на бронювання можуть потрапити до керівників компаній аж восени.
Раніше повідомлялося, за яких сімейних обставин мобілізовані військові можуть звільнитися зі служби у ЗСУ.