Загальну мобілізацію в Україні, як і військовий стан, продовжено ще на 90 днів – до 21 листопада. Спеціальні навчання проводяться у стислий термін. Багато громадян скаржаться, що їх відправляють на фронт лише за кілька днів після призову.
Мобілізація передбачає навчання тривалістю 7-20 днів. України звертаються до Міністерства оборони зі скаргами на недостатню підготовку. Вони повідомили, що їх буквально одразу після вручення повісток відправляють у гарячі точки.
За законом, мобілізовані мають отримати певні навички перед відправкою на фронт. Міноборони зобов'язує командирів військових частин якісно готувати військовозобов'язаних та резервістів. Якщо чоловіків навчали менше тижня, їм потрібно повідомити цю інформацію телефонами гарячих ліній:
- 044-454-44-99;
- 0-800-500-442;
- 0-800-500-410.
Правозахисник Дмитро Швець порадив мобілізованим українцям, які вирушають непідготовленими на фронт, подавати рапорти. Адвокат зазначив, що подібні звернення зазвичай схвалюють.
"Думаю, військовозобов'язані краще знають свої права, а військові частини коли розуміють, яких помилок припустилися і чого ці помилки коштували, роблять висновки", - пояснив юрист.
Командири військових частин зобов'язані забезпечити підлеглих продуктами, зарплатою та медикаментами перед відправкою на передову. Рапорти потрібно подавати і у разі, якщо начальство не надало необхідне спорядження.
Нагадаємо, що з 1 жовтня в Україні запроваджується обов'язковий військовий облік для жінок певних спеціальностей. Стало відомо, як проводитиметься мобілізація. Українкам пообіцяли, що їх ніхто не відправить на фронт примусово.