Загальна мобілізація: у ЗСУ назвали категорію заброньованих чоловіків, яких треба призвати до армії

Автор: Леся Ловіцька

В Україні продовжується загальна мобілізація, в рамках якої закликають чоловіків 18-60 років. Полковник запасу ЗСУ Роман Світан назвав категорію заброньованих чоловіків, які мають поповнити армійські лави.

Представник ВСУ заявив, що до мобілізації слід підключати всі силові відомства України, які перебувають на так званому спеціальному обліку. Світан підкреслив, що цих чоловіків повністю виведено з-під мобілізації, хоча вони знайомі зі зброєю ще з часів навчання у вишах.

"Це МВС, прикордонники, СБУ, митниця, прокуратура. Це пласт мотивованих людей, адже вони отримують гроші із бюджету, та професійно придатних, адже вони мають справу зі зброєю ще з юридичних вузів. Тобто дуже довго навчати їх не треба – вони вже готові. 20% особового складу, придатного до військової служби, направити до центрів комплектації", - зазначив військовий експерт.

Льотчик-інструктор зазначив, що поводження зі зброєю – це привілей професіоналів, тому далеко не всі можуть воювати. Світан вважає, що справа в генетиці людини та її морально-психологічних якостях. Він упевнений, що воїнами народжуються, а не стають.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Генетичні здібності дуже сильно впливають на бойову готовність людини. Безумовно, не можна всіх призивати. Один із сотні може воювати, один із тисячі – літати. Усі інші – це просто смертники", – пояснив уродженець Макіївки Донецької області, який у 2014 році пройшов через полон.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що в Україні дев'ятий рік триває війна з Росією. Після повномасштабного наступу окупантів 24 лютого 2022 року в державі оголосили воєнний стан та мобілізацію. По всій країні масово роздають повістки. Проте військовослужбовці зазначають, що насамперед мають на меті актуалізувати дані про потенційних призовників. Вони проходять медкомісію, після чого можуть вирушити до військових частин.

Раніше повідомлялося про захворювання нервової системи, з якими не призивають до ЗСУ.

Головне