Загальна мобілізація в Україні: кого в першу чергу відправляють у бойові військові частини

В Україні тривають військовий стан та загальна мобілізація. Чоловікам вручають повістки, які не означають автоматичного відправлення на фронт. Стало відомо, кого направляють до бойових військових частин в першу чергу.

Загальна мобілізація в Україні: кого в першу чергу відправляють у бойові військові частини  - today.ua

Голова Житомирського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Ігор Бацюн нагадаємо, що Верховна Рада у період війни скасувала призов на термінову військову службу.

Територіальні центри комплектування та соцпідтримки проводять медичний огляд чоловіків до 27-річного віку для продовження їхнього перебування на обліку або зняття з нього. За словами Бацюна, насамперед армія поповнюється за рахунок резервістів, колишніх учасників ООС та АТО. Також нарощується чисельність підрозділів за рахунок військовозобов'язаних та військовослужбовців.

Зазначено, що призов резервістів та військовозобов'язаних здійснюється в обсягах, які визначаються мобілізаційними планами.

"Вручення повісток триває. Повістка не означає мобілізацію і відправлення людини відразу на передову. Вона видається з метою уточнення інформації про людину, а не її негайної мобілізації у військову частину", - пояснив фахівець.

Загальна мобілізація в Україні: кого в першу чергу відправляють у бойові військові частини

Ігор Бацюн підкреслив, що українець після отримання повістки має своєчасно прийти до військкомату. Така ж вимога пред'являється і до осіб, які мають право на відстрочку, а також тих, хто за станом здоров'я непридатний до служби. За порушення закону про загальну мобілізацію передбачено кримінальну відповідальність.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть запровадити примусову трудову мобілізацію.

ДЖЕРЕЛОwww.zhitomir.info