Загальна мобілізація: українці можуть відмовитися від повісток старого зразка

В Україні почали вручати повістки нового зразка. Ці документи відрізняються від колишніх кількома пунктами. Стало відомо, чи можна військовозобов'язаним відмовитися від повісток старого зразка.

Загальна мобілізація: українці можуть відмовитися від повісток старого зразка - today.ua

Перша відмінність нової повістки у назві – замість військкоматів вказані територіальні центри комплектування. Також збільшилася кількість документів, які слід взяти із собою для уточнення даних. Крім паспорта, військового квитка та прописного треба додати ідентифікаційний код. Також з'явилося попередження про відповідальність за неявку без поважної причини, а саме про адміністративне покарання.

Адвокат Сергій Гула повідомив, що повістки старого зразка втратили чинність і не несуть правового навантаження. Бланками нового зразка названо повістки, які були формовані після 30 грудня 2022 року. Таким чином, якщо призовник отримав документ старого зразка, він може відмовитися від нього. При цьому у присутності двох понятих складається відповідний акт.

Юрист підкреслив, що часто отримує питання про те, чи можуть призовника забрати до ТРЦ для видачі нової повістки.

"Люди, ви не повинні їхати. Ніхто незаконно обмежувати ваші права та свободи не має права. Це незаконне позбавлення волі", - пояснив правозахисник.

Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач заявив, що у військовозобов'язаних, які заброньовані від призову, повинні мати при собі документи, що це підтверджують. У такому випадку повістку не вручать. Якщо їх не буде при собі – повістку мають право видати.

"Але якщо воно вже так сталося, то з усіма цими документами потрібно прибути до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, і ця повістка буде анульована", – додав Горбач.

Загальна мобілізація: українці можуть відмовитися від повісток старого зразка

Адвокат Ростислав Кравець нагадав, що повістки в Україні можуть вручати у будь-яких місцях. Вони вважатимуться законними, якщо видані працівниками ТРЦ та правильно оформлені.

Раніше повідомлялося, що в Україні двірники ЖЕКів масово роздають повістки.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news