Загальна мобілізація: українців будуть повертати з-за кордону та видавати їм повістки вдома

Кабмін затвердив новий порядок військового обліку в Україні в рамках загальної мобілізації. Рішення уряду передбачає нові правила, які поширюються на чоловіків. Стало відомо, що зміниться для них у 2023 році.

Загальна мобілізація: українців будуть повертати з-за кордону та видавати їм повістки вдома  - today.ua

Кабінет міністрів України затвердив новий порядок обліку військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Про це повідомили на Урядовому порталі. Прописано взаємодію між Єдиним державним реєстром військовозобов'язаних та іншими державними базами даних.

Представники військового комісаріату тепер зможуть робити обхід дворами для підтверждення інформації про призовників.

У призовників з'явилася можливість подавати дані про себе для військкомату через платформу "Дія" при декларації місця проживання (порядок та механізм розробить Міноборони).

Також з'ясувалося, що дипломатичні відомства проводитимуть військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном, та сприятимуть їх поверненню в Україну в період мобілізації.

Військовозобов'язані зможуть вступати на навчання та прийматися на роботу лише після пред'явлення ними актуальних військових квитків або постановки на військовий облік. Усі центри зайнятості передаватимуть дані про безробітних військовозобов'язаних.

Керівники підприємств повинні сповіщати своїх співробітників про заклик та доводити накази про це їм під підпис. Вони мають вручати повістки для явки до військкомату.

Жінки-лікарі чи фармацевти, які не перебували на військовому обліку раніше, до кінця 2026 року зможуть працевлаштовуватись як невійськовообов'язані.

Загальна мобілізація: українців будуть повертати з-за кордону та видавати їм повістки вдома

Нагадаємо, що у жовтні минулого року Верховна Рада України затвердила добровільну постановку на військовий облік для жінок. Але нововведення не поширюватимуться на українок з медичними спеціальностями.

Раніше уряд ухвалив важливе рішення про призов працівників, які мають броню від мобілізації.

ДЖЕРЕЛОkmu.gov.ua