В Україні ухвалили новий закон про мобілізацію. Закордонні дипломатичні установи будуть виконувати нові обов'язки – нестимуть відповідальність за ведення військового обліку військовозобов'язаних осіб, які перебувають за кордоном.
Українські консульства та посольства за кордоном повинні будуть:
- Вести облік військовозобов'язаних осіб, резервістів та людей призовного віку, які перебувають на тимчасовому обліку у консульстві чи посольстві. Облік вестиметься за списком.
- Нести відповідальність за інформування про початок нового призову на військову службу осіб, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, не звільнені від служби та не мають відстрочок від неї.
- Інформувати територіальні центри комплектування та соцпідтримки, підрозділи Служби зовнішньої розвідки та органи СБУ про оформлення чи зняття з консульського обліку військовозобов'язаних осіб протягом семи днів.
Тепер зняття з військового обліку людей призовного віку, військовозобов'язаних осіб та резервістів, які мають намір виїхати за кордон на термін більше трьох місяців, проводитиметься лише після їхнього особистого візиту з документами, що підтверджують перетин кордону, до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, підрозділу Служби зовнішньої розвідки чи СБУ.
Якщо військовозобов'язані більш ніж на три місяці виїжджають за кордон, вони мають стати на військовий облік у консульстві чи посольстві України в країні, куди прибули.
На військовий облік повинні ставати:
- військовозобов'язані люди та резервісти, які не досягли граничного віку перебування у резерві;
- українці призовного віку 16-27 років;
- жінки з медичною або фармацевтичною освітою.
Жінки зі спеціальностями, суміжними з військовими можуть ставати на облік за бажанням.
Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою військовозобов'язані люди та резервісти зможуть передавати інформацію про себе у військкомати через платформу "Дія".
Раніше переселенцям повідомили, коли вони мають ставати на військовий облік у новому населеному пункті.