Загальна мобілізація: що загрожує українцям, котрі після початку війни не повернулися додому

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 24 лютого діють воєнний стан та загальна мобілізація. Вони продовжені щонайменше до 21 листопада. Багато чоловіків не поспішають повертатися з-за кордону, щоб захищати Батьківщину від рашистів. Стало відомо, що загрожує їм після прибуття додому.

Загальна мобілізація: що загрожує українцям, котрі після початку війни не повернулися додому  - today.ua

Загальна мобілізація проводиться через початок повномасштабної війни із Росією. Чоловікам призовного віку 18-60 років заборонено залишати країну. Проте значна частина представників сильної статі залишила Україну безпосередньо перед чи набагато раніше до вторгнення загарбників. Вони не прагнуть приїжджати додому.

У квітні у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачав примусове повернення українців із-за кордону. Його різко розкритикували.

Юрист Ростислав Кравець повідомив, що може загрожувати українцям за неповернення до рідної країни. Він зазначив, що наразі відповідальність за таку позицію під час військового стану не передбачається.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Що чекає на українців, які не оновили дані в ТЦК: роз'яснення адвоката

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

"Щодо спроб змусити чоловіків повернутися, то це не лише порушення Конституції, а й порушення логіки. Адже надходження в Україну фінансів від працівників починає перевищувати надходження від експорту", - зазначив правозахисник.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загальна мобілізація: що загрожує українцям, котрі після початку війни не повернулися додому За словами експерта, ідея запровадити штрафи для чоловіків, які повертаються до України, є порушенням Конституції та прав людини. Зазначено, що закон не передбачає примусової мобілізації чоловіків, які до війни перебували в інших країнах.

Нагадаємо, що під час мобілізації повістки українцям відправляють поштою та залишають під дверима. Адвокат пояснив, чи законні такі дії представників військкоматів.