Усіх абонентів Київстар, Vodafone та lifecell поставлять на облік або відключать від зв'язку

Уряд України має намір найближчими роками взяти на облік усі смартфони та мобільні номери українців. Операторів стільникового зв'язку Київстар, Vodafone та lifecell зобов'яжуть відключати від зв'язку всіх "підозрілих" абонентів, а іноземцям дозволять користуватися смартфоном в Україні не більше 120 днів.

Усіх абонентів Київстар, Vodafone та lifecell поставлять на облік або відключать від зв'язку - today.ua

Верховна Рада України ухвалила законопроект №6183. Головна мета документу, як стверджують автори, це захист інтересів держави та створення законодавства, яке відповідатиме всім вимогам Міністерства цифрової трансформації.

Крім іншого, нардепи вважають, що ухвалення цього законопроекту приноситиме щорічно до державного бюджету України по два мільярди гривень. Якщо цей документ буде прийнято та підписано Президентом України, то він набуде чинності з 1 липня 2022 року.

До цього часу Київстар, Vodafone та lifecell мають запровадити автоматизовану інформаційну систему обліку міжнародних ідентифікаторів, а також візьмуть на себе зобов'язання обмежувати доступ до мобільного зв'язку для деяких абонентів. Усіх абонентів Київстар, Vodafone та lifecell поставлять на облік або відключать від зв'язку У проекті закону пропонується створити три списки. У першому "Білому списку" буде зафіксовано всі ідентифіковані пристрої, якими можна користуватися без обмежень.

У другому "Сірому списку" будуть смартфони з тимчасовим доступом до користування. До третього "Чорного списку" внесуть тих, кого українські стільникові оператори мають відключити від мобільного зв'язку.

Нагадаємо, раніше компанії Київстар, Vodafone та lifecell пояснили, чому українцям слід якнайшвидше прив'язати SIM-карту до паспорта.