ВРУ вирішила скасувати збереження місця роботи і зарплати для мобілізованих українців

Автор: Леся Ловіцька

Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства, згідно з якими роботодавці не виплачуватимуть середню зарплату призваним на військову службу або мобілізованим співробітникам. Депутати проголосували за законопроект у другому читанні. Тепер документ має підписати президент Володимир Зеленський.

Зараз за всіма військовослужбовцями у період воєнного стану зберігаються посада, місце роботи та середній заробіток. Роботодавець продовжує виплачувати працівникові заробітну плату. Якщо Володимир Зеленський підпише ініціативу ВРУ, військовозобов'язані більше не отримуватимуть її. У такому разі за працівником зберігатимуться лише місце роботи та посада.

Автором законопроекту №7251 виступила депутат від "Слуги народу" Галина Третьякова. Адвокат із трудового права Ганна Лисенко нагадала, що грошове забезпечення, яке військовослужбовцям виплачує держава, залишається незмінним.

Проект у разі підписання президентом України також дозволить роботодавцям звільняти працівників за відсутності на робочому місці у період більше чотирьох місяців та при заподіянні шкоди підприємству внаслідок військових дій. Також передбачено зменшення розміру компенсації за затримку остаточного розрахунку із працівником.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

ВРУ вирішила скасувати збереження місця роботи і зарплати для мобілізованих українців ГО "Юридична сотня" порекомендувала Володимиру Зеленському не підписувати законопроект, який містить норми, що звужують права працівників. Наголошено, що йдеться про військовослужбовців, які захищають територіальну цілісність та незалежність держави.

Нагадаємо, з 1 жовтня українки певних професій мають стати на військовий облік. У зв'язку з цим у суспільстві поширилося безліч фейків. Експерти розвіяли три основні міфи про мобілізацію жінок.