Власники зруйнованого житла отримають компенсацію: названі точні терміни

Власники житла, зруйнованого внаслідок бойових дій, отримають компенсацію від держави. Названо терміни отримання сертифікатів.

Власники зруйнованого житла отримають компенсацію: названі точні терміни - today.ua

Як отримати компенсацію за зруйноване житло

Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк повідомила, що заяву про пошкоджене та зруйноване житло можна подати через державну платформу "Дія" та центри надання адміністративних послуг. Українці також можуть звертатися до нотаріуса.

Спеціальні комісії, створені при органах місцевого самоврядування, перевірятимуть ці заяви протягом місяця. Чиновниця уточнила, що всі отримані повідомлення про пошкоджене та зруйноване житло автоматично стануть заявами на компенсацію після початку дії ухваленого законопроекту №7198. Їх розглядатимуть у найкоротший термін протягом 30 днів з моменту надходження.

Шуляк пояснила, що комісія має ухвалити документи від українця та перевірити право власності. У разі відсутності документів, комісія має право за законом звертатися до інших органів влади, щоб отримати документи.

За наявності правовстановлюючих документів та певної вартості компенсації комісія проведе технічне обстеження. Буде встановлено, чи можна зробити ремонт у будинку, чи об'єкт повністю зруйнований та не підлягає відновленню.

Комісія має 30 днів з моменту надходження заяви на компенсацію до виписки сертифіката. У зв'язку з цим у регіонах, де найбільше пошкоджень житла, на комісії буде максимальне навантаження.

"Є можливість допомогти зібрати такі заяви на компенсацію людям і через нотаріусів. Залучатимуться до цього процесу і Центри соціального захисту. Комісія буде тут більше організаційним штабом, - зазначила Тетяна Шуляк.

Власники зруйнованого житла отримають компенсацію: названі точні терміни

Депутат додала, що комісія не зможе впливати на черговість надання компенсацій та проводити технічне обстеження. Вона наголосила, що суми 17 мільярдів буде недостатньо для компенсацій за житло українців.

Шуляк висловила надію на фінансову підтримку з боку партнерів.

"Сподіваємось на допомогу і від міжнародних партнерів, коли працюватиме прозорий та чесний механізм. Денис Шмигаль запевнив, що є певні кошти на відновлення цього року, а 35 млрд грн прибутку НБУ також буде направлено до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ", - підсумувала парламентарій.

Нагадаємо, чому деякі українці не отримають жодної компенсації за зруйноване житло.

ДЖЕРЕЛОsluga-narodu.com