У Верховній Раді запропонували заблокувати рахунки біженців в українських банках: що відомо

У Верховній Раді запропонували внести зміни до законодавства, внаслідок яких біженцям можуть скасувати рахунки в українських банках. Йдеться про законопроект №8131 про зміни до Податкового кодексу, який покликаний запровадити в нашій країні міжнародні стандарти обміну інформацією про банківські рахунки.

У Верховній Раді запропонували заблокувати рахунки біженців в українських банках: що відомо  - today.ua

Розробником законопроекту виступив голова комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетьманцев. Економіст Михайло Кухар підрахував, що банківських рахунків можуть втратити до 1,5 млн українців.

Народний обранець вважає, що якщо фінансовий агент не повідомив про зміну статусу податкового резидентства, йому можна відмовити у наданні фінансових послуг. Йдеться про розірвання договірних відносин із власником рахунку. Таким чином, йому можна буде анулювати його рахунок та картку в українському банку.

Економічний експерт Данило Монін повідомив "Телеграфу": перебування українця за кордоном понад 180 днів може стати причиною для зміни його статусу податкового резидента. Якщо законопроект ухвалять, очікується блокування карткових рахунків.

Під вказану вимогу можуть потрапити біженці, які залишили Україну після 24 лютого, дня повномасштабного наступу російських окупантів. Наші співвітчизники вже провели за межами держави понад шість місяців. Не виключено, що їм заблокують карти, на яких багато хто отримує фінансову допомогу від родичів.

У Верховній Раді запропонували заблокувати рахунки біженців в українських банках: що відомо

Цього можна буде уникнути, якщо українці змінюватимуть статус податкового резидента і почнуть сплачувати податки в країні, в якій зупинилися. Також потрібно повідомити про це українські фінансові органи, зокрема, свій банк.

Поки що парламент прийняв запропонований законопроект лише в першому читанні і він не затверджений остаточно.

Раніше стало відомо, що українські біженці масово їдуть додому за лікуванням – медицина в європейських країнах виявилася у кілька разів дорожчою.

ДЖЕРЕЛОТелеграф