В Україні змінилися правила продажу приватних будинків: нерухомість переходитиме новому власнику разом із землею

Український Парламент прийняв проект закону про продаж нерухомості. Згідно з новою постановою, буде значно розширено можливості угод з купівлі-продажу приватних будинків.

В Україні змінилися правила продажу приватних будинків: нерухомість переходитиме новому власнику разом із землею - today.ua

Верховна Рада у четвер, 8 вересня 2021 року прийняла в другому читанні законопроект №5248. Документ дає можливість продавати нерухомість разом із земельною ділянкою. Оформлення прав на землю буде проводитися одночасно з укладення угоди з продажу будинку. Дія закону не поширюється на операції з купівлі-продажу квартир в багатоповерхових будинках.

Фактично народні обранці на законодавчому рівні дозволили включати в угоду про перехід права власності на нерухомість продаж земельної ділянки, на якій розташований будинок. У документі зазначено, що продаж разом з нерухомістю не підлягають земельні ділянки, які перебувають у державній та комунальній власності. В Україні змінилися правила продажу приватних будинків: нерухомість переходитиме новому власнику разом із землею Варто зазначити, що законопроект №5248 був прийнятий в першому читанні в червні 2021 року. До другому читання нардепи підготували ряд поправок до документа, однак в ході розгляду парламентарії не підтримали жодну з них. Проект закону був прийнятий в першій версії, "за" проголосували 301 народний обранець.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українці зіткнулися з новими перешкодами під час укладення угод з купівлі-продажу землі.