У ЗСУ підтримали ідею створення жіночого бойового підрозділу. Названо головну перевагу окремого формування, що буде складатися із захисниць нашої Батьківщини.
Спікер ЗСУ Богдан Сеник заявив, що створення у Збройних силах України та інших формуваннях жіночого бойового підрозділу позитивно вплине на їхній розвиток. Таким чином вдасться забезпечити доступ до посад, які традиційно вважалися чоловічими, та забезпечити українкам рівність у проходженні військової служби.
Військова морської піхоти Ярина Чорногуз запропонувала створити для військовослужбовців аеророзвідний, мінометний, розвідувальний, снайперський, саперний взвод або артилерійську батарею. У ЗСУ схвалили таку пропозицію, назвавши її прийнятною після проходження жінками відповідної професійної підготовки.
Чорногуз нагадала, що фізична підготовка захисниць відрізняється від чоловічої. Жінки можуть бігти повільніше, їм складніше потрапити до бойової роти. При цьому в умовах підрозділу вони можуть бути на одному рівні.
Чи мобілізують українок під час війни
Нагадаємо, що в умовах воєнного стану жінок не призивають до армії. Вони можуть самостійно виявити бажання потрапити на службу. У країні зараз триває мобілізація чоловіків віком до 60 років.
Станом на листопад 2022 року працювали та проходили службу у ЗСУ 59 86 жінок. 41 тисяча з них – військовослужбовці, а близько 18 тисяч є цивільними працівницями – медиками та представницями інших спеціальностей.
Близько 5 тисяч українок безпосередньо беруть участь у бойових діях. 10% із них приєдналися до тероборони.
Раніше стало відомо, що військовослужбовці ЗСУ можуть отримати гроші на побутові потреби – фінансова допомога надається один раз на рік.