В Укренерго зробили заяву після підриву Каховської ГЕС: треба обмежити використання електроенергії

В Укренерго повідомили, що буде зі світлом після підриву Каховської ГЕС. Споживачів закликали обмежити використання електроенергії.

В Укренерго зробили заяву після підриву Каховської ГЕС: треба обмежити використання електроенергії - today.ua

У прес-службі Укренерго повідомили про спільну роботу з Укргідроенерго для забезпечення подальшої збалансованої роботи енергосистеми з урахуванням наслідків руйнування гідроелектростанції. У країні зміниться режим роботи гідроелектростанцій для зменшення обсягу води, що потрапляє до Каховського водосховища. Це необхідно для зниження рівня затоплення.

Виробництва електроенергії для покриття потреб споживачів поки що достатньо, проте ремонти на багатьох енергоблоках ТЕС та деяких АЕС тривають. Тому в енергосистемі працює менше енергоблоків, які виробляють електроенергію.

Українців закликали розподіляти використання електроенергії та переносити використання потужної побутової техніки з вечора на інші періоди дня чи ночі. Громадян попросили вимикати світло при виході з приміщень, а також не вмикати кілька електроприладів одночасно.

Підрив Каховської ГЕС російськими окупантами

Вранці 6 червня рашисти висадили в повітря дамбу Каховської ГЕС. Вона повністю зруйнована та відновленню не підлягає. Незабаром голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін повідомив, що за п'ять годин рівень води стане критичним. У регіоні почали евакуювати людей із потенційно небезпечних районів.

Через три години стало відомо, що міста та села на Херсонщині почало підтоплювати.

У Міноборони показали наслідки підриву Каховської ГЕС. Зазначено, що підрив гідроелектростанції є злочином проти людства.

В Укренерго зробили заяву після підриву Каховської ГЕС: треба обмежити використання електроенергії

В Укргідроенерго запевнили, що пік розливу води з Каховського водосховища вже минув. Стабілізація рівня в районах затоплення проходитиме протягом чотирьох діб. Масштаби катастрофи назвали надзвичайними.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що постраждалі внаслідок підриву Каховської ГЕС українці отримають грошову допомогу.