В українських супермаркетах виявили небезпечну випічку з ЄС

У замороженій випічці з ЄС, яка поставлялася переважно в супермаркети АТБ-Маркет, виявлені небезпечні для здоров'я людини речовини. У країнах Європи етилен оксиду заборонений, оскільки провокує розвиток онкології.

В українських супермаркетах виявили небезпечну випічку з ЄС - today.ua

Яким чином продукти харчування з забороненими компонентами виробляються в ЄС, не відомо. Але факт залишається фактом: в Україну з Румунії виробник SC La Lorrain SRL, Campia-Turzii поставляв небезпечну випічку. Одержувач - ТОВ "АТБ маркет".

За даними Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, заморожені напівфабрикати вироблялися з додаванням рідких дріжджів. У них міститься ксантанова камідь, яка перевищує максимально допустимий рівень етилен оксиду. В українських супермаркетах виявили небезпечну випічку з ЄС

"Оксид етилену - це біоцид, який широко використовується в країнах за межами Європейського Союзу для стерилізації харчових продуктів. Його тривале вживання може викликати рак", - йдеться в повідомленні Держродпотребслужби.

Операторів ринку зобов'язали вилучити з продажу небезпечну продукцію з Румунії. Українським споживачам теж слід проявляти пильність, в разі виявлення в продажу випічки зазначеного виробника необхідно інформувати Держпродпотребслужбу.

Нагадаємо, в магазини України потрапило м'ясо з сальмонелою. Названий виробник і постачальник небезпечної продукції.