В Україні значно виростуть податки для ФОП

Українських приватних підприємців попередили про майбутнє зростання оподаткування. На початку 2022 року ставка єдиного податку та ЄСВ будуть значно збільшені, в умовах карантину така ініціатива уряду може призвести до банкрутства багатьох ФОП (фізична особа-підприємець).

В Україні значно виростуть податки для ФОП - today.ua

З 1 січня 2022 року в Україні заплановано зростання мінімальної заробітної плати до 6500 гривень, також буде збільшений до 2481 гривні прожитковий мінімум для працездатних осіб. Підвищення соцстандартів завжди веде до зростання податків для приватних підприємців.

Для ФОП I групи з 1 січня 2022 року єдиний податок становить 10% від прожиткового мінімуму, тому виросте до 248,10 гривень. Для ФОП II групи єдиний податок нараховується в розмірі 20% від мінімальної зарплати, з 1 січня ця сума досягне 1300 гривень. Для III групи - 5% від доходу або 3% ПДВ. В Україні значно виростуть податки для ФОП Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) для всіх груп ФОП становить 22% від мінімальної зарплати, з 1 січня це буде 1430 гривень, а з 1 жовтня, після чергового підвищення "мінімалки" - 1474 гривень.

Нагадаємо, підвищення податків торкнеться не тільки ФОП, але і кожного українця. В Україні хочуть ввести податковий збір зі смартфонів, телевізорів і ПК.