В Україні заборонять продаж грибів на ринках на законодавчому рівні

Влада України має намір заборонити продаж на продовольчих ринках країни грибів. Мета нового законопроекту №6248 – привести законодавство України у сфері обігу, безпеки, простежуваності та якості харчових продуктів у відповідність до норм Європейського Союзу.

В Україні заборонять продаж грибів на ринках на законодавчому рівні - today.ua

На агропродовольчих ринках України уряд планує заборонити продаж грибів. Під заборону потраплять усі види цієї продукції, крім тієї, що вирощується промислово.

Проект закону, який передбачає заборону продажу грибів в Україні, зареєстрований у Верховній Раді на початку листопада поточного року. У документі містяться норми про звернення, безпеку, простежуваність та якість харчових продуктів, а також про об'єкти санітарних заходів.

Ініціатором законопроекту №6248 стали голова українського Кабінету міністрів Денис Шмигаль, голова комітету Верховної Ради з аграрної та земельної політики Микола Сольський та ще кілька народних депутатів. В Україні заборонять продаж грибів на ринках на законодавчому рівні У першому варіанті законопроекту №6248 автори пропонували запровадити в Україні продаж агропродовольчих ринків м'яса тварин та птахів, риби, меду, яєць, молока, молочних та продуктів рослинного походження лише після дослідження державним інспектором чи в акредитованій лабораторії на ринку.

Після доопрацювання з документа вилучили ці вимоги, у новій версії проекту закону зазначені продукти харчування можуть бути допущені до продажу на ринку без дослідження в акредитованій лабораторії.

Нагадаємо, в Україні стартував сезон грибів. Названо ціни на продукт у різних регіонах країни.