В Україні затримують виплату допомоги вагітним та породіллям: названо причину

Автор: Леся Ловіцька

Частина жінок в Україні не змогла своєчасно отримати допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами. При цьому гроші на ці цілі у бюджеті є. Міністр соціальної політики Оксана Жолнович під час телемарафону пояснила ситуацію.

В Україні затримують виплату допомоги вагітним та породіллям: названо причину  - today.ua

Чиновниця повідомила, що затримки трапляються через пріоритетність виплат. Вона підкреслила, що кошти на виплати у зв'язку із вагітністю та пологами заплановані в бюджеті та є в наявності. Проте не завжди є можливість вчасно перерахувати їх на рахунки українок.

"У казначействі не завжди може бути готівка для розкидання на банківські рахунки. Тому що у нас із запровадженням військового стану введена конкуренція платіжок. Це означає, що першу платіжку казначейство завжди покриє, якщо вона йде з оборони або на оборону. Тому соціальні платіжки можуть лежати, поки на них збираються гроші", - зазначила Оксана Жолнович.

За словами міністра соцполітики, це вимушені заходи, пов'язані з критичною ситуацією в країні. Вона запевнила, що всі соціальні виплати будуть зроблені. Проте можливі невеликі затримки у кілька днів з урахуванням вказаних оборотних коштів у казначейських рахунках.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

Раніше стало відомо, що на погашення боргів за лікарняними та виплатами у зв'язку з вагітністю та пологами було додатково виділено 3,5 млрд грн. У Міністерстві соціальної політики повідомили, що це рішення ухвалив Кабмін. У відомстві уточнили, що гроші надішлють одержувачам протягом місяця. Усі заборгованості мають бути погашені до 1 січня 2023 року.

В Україні затримують виплату допомоги вагітним та породіллям: названо причину

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що до кінця 2022 року виплатою лікарняних займається Фонд соціального страхування. Далі цю функцію буде покладено на Пенсійний фонд України.

Також стало відомо, чому ВПО не отримують вчасно виплати – переселенцям повідомили, що робити у такій ситуації.