В Україні злетіли ціни на цибулю, моркву та капусту: скільки коштують продукти наприкінці березня

В Україні продовжують дорожчати овочі. Помітно зросли в ціні цибуля, морква та капуста. Стало відомо, скільки коштують продукти у супермаркетах наприкінці березня.

В Україні злетіли ціни на цибулю, моркву та капусту: скільки коштують продукти наприкінці березня - today.ua

Ціни на цибулю

Цибуля за швидкістю подорожчання стала рекордсменом серед овочів борщового набору. Її вартість б'є рекорди. У лютому кілограм цибулі продавали по 45,64 грн, що багатьом здавалося захмарною ціною. Проте у березні продукт подорожчав до 57,09 грн. Його можна купити дешевше у торговельній мережі Варус - по 48,70 грн/кг. Максимальна ціна зафіксувана у магазинах МегаМаркет – по 69,90 грн/кг.

Синя цибуля також подорожчала. Місяць тому її продавали в середньому по 53,54 грн/кг, а зараз – вже по 57,26 грн/кг. Мінімальний цінник у супермаркетах Новус – 39,99 грн/кг.

Ціни на моркву

Морква також зросла в ціні. У лютому вона була доступна по 31,16 грн/кг, а в березні – вже по 47,12 грн/кг. Вигідніше придбати овоч у супермаркетах Ашан, Варус та Новус за ціною від 43,80 до 43,90 грн/кг.

Ціни на капусту

Білокачанна капуста подорожчала з 14,83 грн/кг до 25,45 грн/кг. У Новусі зафіксовано найнижчу ціну – 21,89 грн/кг.

Вартість молодої капусти також "кусається" - 69,90 грн/кг. У лютому вона була нижчою – 55,26 грн/кг.

Причини подорожчання овочів

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук повідомив, що протягом усього військового 2022 року продукти дорожчали майже щомісяця. Це пов'язано з бойовими діями в країні, порушенням логістичних ланцюжків і інфляцією. У 2023 році негативна тенденція збережеться.

"Ми бачитимемо подорожчання низки продуктів. Вже зараз ми можемо це відчути на овочевій групі: капуста, цибуля", - зазначив аналітик.

Раніше українцям повідомили, що буде з цінами на яйця перед Великоднем та влітку.