В Україні злетіли ціни на картоплю, капусту та моркву: названо терміни здешевлення овочів

Овочі в Україні за рік подорожчали на 38% У середині травня злетіли ціни на картоплю, капусту та моркву нового врожаю. Названо терміни здешевлення продуктів.

В Україні злетіли ціни на картоплю, капусту та моркву: названо терміни здешевлення овочів  - today.ua

Ціни на картоплю

В українських супермаркетах зросла ціна на молоду картоплю. Місяць тому його продавали за 13,96 грн/кг, а зараз – за 36,50 грн/кг, повідомив Мінфін. В Ашані овоч дешевший – 15,90 грн/кг.

Ціни на капусту

Аграрії почали відвантажувати молоду капусту по 55-60 грн/кг, що на 30% дорожче, ніж тиждень тому. Причина подорожчання – скорочення пропозиції на ринку та високий попит споживачів. Рання капуста минулого року коштувала приблизно в 1,5 рази дешевше, ніж зараз – по 30-35 грн/кг.

Овоч у супермаркетах продають по 70,62 грн/кг, тоді як у квітні він був дешевшим – 65,96 грн/кг. Мінімальна ціна – у торгових мережах Варус – по 66,90 грн/кг та Новус – 66,99 грн/кг.

Ціни на моркву

Запаси моркви в українських господарствах практично вичерпані, що дозволяє фермерам підвищувати ціни. Усунути дефіцит за рахунок імпорту не вдасться – в інших країнах також бракує цієї продукції. З початку тижня морква минулого врожаю подорожчала на 10%. Її продають щонайменше по 36-43 грн/кг.

Коренеплід зараз у 2,5 рази дорожчий, ніж у травні 2022 року.

У крупних супермаркетах ціни на моркву б'ють рекорди. Кілограм обійдеться в середньому 60,10 грн, а у квітні він коштував 50,24 грн. Мінімальна вартість овочу – у торговельній мережі Ашан – 54,40 грн/кг.

В Україні злетіли ціни на картоплю, капусту та моркву: названо терміни здешевлення овочів

Коли і на скільки подешевшають сезонні овочі

Виконавчий директор Українського дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що сезонні овочі почнуть дешевшати в середині червня, бо весна цього року холодна. Молода картопля, капуста та морква мають подешевшати наприкінці травня.

"У кращому випадку - на початку червня, а в песимістичному прогнозі - у середині червня, коли з відкритого ґрунту почнуть надходити на наші полиці овочі з нашої місцини. Ми очікуємо зменшення вартості десь на 20-30%", - цитує експерта УНН. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні стрімко дешевшають яйця.

ДЖЕРЕЛОУНН