В Україні зросли ціни на електроенергію

Ринок електроенергії в Україні показав значне зростання цін на енергоресурс в квітні 2021 в порівнянні з березнем поточного року.

В Україні зросли ціни на електроенергію - today.ua

Збільшення світлового дня і підвищення середньодобових температур повітря ніяк не вплинуло на середньозважену. вартість купівлі-продажу електроенергії на ринку "на добу вперед". Так, в квітні 2 021-року ціна 1 МВт.год досягла 1 474,43 гривень, що на 4,85% вище, ніж в березні того ж року.

У прес-службі ДП "Оператор ринку" розповіли, що в порівнянні з квітнем 2020 року вартість електроенергії в 2021 році на РДН зросла на 16,55%.

При цьому, в торговельній зоні "ОЕС України" в квітні попит на покупку електроенергії зменшився на 13,6%, але загальний обсяг заявок на продаж електричної енергії збільшився на 5,94% в порівнянні з показниками березня поточного року.

В Україні зросли ціни на електроенергію У Бурштинському енергоострові попит на покупку електроенергії в квітні 2021 знизився на 14,21%, зменшилася також кількість заявок на продаж ресурсу в цілому на 12,38%.

Що стосується тарифів на постачання електроенергії для населення, то з 1 липня в Україні вступлять в силу нові умови спецобязательств (ПСО). Очікується, що ціна для побутових споживачів виросте до 3 грн за один кВт-год.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що влада України шукає способи зниження тарифів на електроенергію для населення. Озвучені три можливих сценарії для стабілізації цінової політики.