В Україні у грудні зросла вартість землі. Стало відомо, за якими цінами продаються ділянки у різних регіонах країни. Загалом з липня 2021 року, з початку ринку землі, було продано 311 157 гектарів.
У прес-службі Міністерства аграрної політики та продовольства України повідомили, що за цей період було укладено 137 556 договорів. 5661 нотаріус подав заяви на отримання доступу до Державного земельного кадастру. За дев'ять місяців повномасштабної війни з РФ вдалося укласти 36 590 угод, які охоплюють 66 631 га.
У відомстві уточнили, що з початку грудня середня вартість гектара української землі зросла на понад 9000 грн. На даний момент вона складає 47 227 грн.
Найдорожчий чорнозем у таких областях:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- Київська – 243,1 тис. грн;
- Львівська – 180,4 тис. грн;
- Сумська – 150,8 тис. грн;
- Чернівецька – 82,7 тис. грн;
- Хмельницька – 54,1 тис. грн.
Голова правління Ощадбанку Сергій Наумов вважає, що потрібно підготувати законодавчий ґрунт для допуску іноземців до ринку землі. Це призведе до значного подорожчання гектарів та зниження соціальної напруги у сільській місцевості після війни. Експерт назвав сільське господарство однією з найстабільніших галузей економіки.
Наумов підкреслив, що земля, яку куплять іноземці в українців, принесе додаткові інвестиції, з'являться більш сучасні технології – і головний ресурс країни використовуватиметься більш ефективно. Ліберальний підхід до земельної реформи спричинить тривідсоткове річне зростання ВВП протягом п'яти років.
"Давайте подивимося правді у вічі — і за нинішньої системи власності на землю іноземці фактично володіють українською землею через механізм довгострокової оренди паїв українців. Останні через відсутність справжнього ринку землі недоотримують орендну плату і не можуть продати свою власність за справедливу вартість", - цитує аналітика НВ.
Представник Ощадбанку підкреслив, що Україна після війни гостро потребуватиме інвестицій. І розвиток земельного ринку може прискорити її відновлення.
Раніше стало відомо, що всіх власників паїв із нового року обкладуть податком на землю.