В Україні помітно збільшився попит на оренду заміських будинків. Вони приваблюють своєю автономністю, що важливо за умов регулярних обстрілів та проблемами в енергетичній сфері. Стало відомо, скільки коштує орендоване житло в різних регіонах країни.
Нерухомість за межами великих міст стає все більш затребуваною. Столичний рієлтор Богдан Маковецький зазначив, що під Києвом вартість орендованих будинків зросла до 20%. Українці найчастіше обирають будинки 100-200 кв. м. При цьому ціни в котеджних містечках, як правило, вищі на 10-15%.
Експерт з нерухомості Ірини Луханіної проаналізувала ціни у передмісті Києва.
- дача 50-150 кв. м: 8-20 тис. грн/міс.
- таунхаус: 80-150 кв м: 12-28 тис грн/міс.;
- садиба 120-250 кв. м: 20-160 тис. грн/міс.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Луханіна зазначила, що орендарів приваблює автономність опалювальних систем – твердопаливних та газових котлів, та наявність генераторів. У Київській області найпопулярніші напрямки такі:
- Старо- та Ново-Обухівське;
- Одеське (до 20 км. від Києва);
- Житомирське;
- Вишгородське.
Експерт ринку нерухомості Вікторія Берещак повідомила, що попит на заміські будинки на Київщині зріс на 60%, у Чернівецькій та Тернопільській області на 130%, у Львівській області – на 110%, а на Закарпатті та Івано-Франківщині – на 150%.
Зазначено, що українці почуваються безпечніше в західному регіоні. Вже знято практично всі будинки з індивідуальним опаленням.
"Оренда будинків з котлами та печами, джерелом води та зручностями коштує $800-2000 на місяць, у західних регіонах – $500-1,5 тис. Якщо в будинку є генератор, ціна оренди стартує від $800. Сонячні панелі також впливають на цінник, адже дають великі можливості для продовження життєдіяльності за умов блекауту", - цитує Берещак "Фокус".
Нагадаємо, що у Києві подорожчала оренда квартир.