В Україні вводять новий вид обов'язкових податків для кожного громадянина

Автор: Шевченко Лилия

Верховна Рада України схвалила проект закону №5153, згідно з яким в країні вводиться новий вид податків. Українцям доведеться платити державі за своє ж майно.

В Україні вводять новий вид обов'язкових податків для кожного громадянина - today.ua

Законопроект №5153 передбачає "нульове декларування", яке дозволить узаконити все своє майно. Але зробити це можна тільки шляхом сплати відповідних податкових відрахувань, які, до речі, зовсім не мізерні. Наприклад, українцям, які отримували зарплату в конвертах, заради "зняття тягара з душі" перед обличчям закону, необхідно буде заплатити одноразовий податок від загальної суми заробітків в розмірі від 2,5 до 11,5 відсотків.

Цікаво, що "нульове декларування" поки вважається справою добровільною, однак тих, хто не задекларує всі свої доходи і майно в зазначений у документі термін, чекають перевірки, штрафи та інші санкції. Щоб витратити гроші, доведеться ще довести, що з них були сплачені податки.

У найближчому майбутньому українці без підтвердження джерел доходів не зможуть здійснювати дорогі покупки. На даний момент продовжує діяти обмеження в 50000 гривень, які можна витратити без ризику блокування рахунку банком. Але так буде тривати недовго, обмежувальну "стелю" значно знизять. В Україні вводять новий вид обов'язкових податків для кожного громадянина З 1 вересня 2021 року громадянам України доведеться заплатити 5 відсотків податку за валютні накопичення в банках країни. За депозити в іноземних фінустановах податок в казну України доведеться заплатити в розмірі 9 відсотків від загальної суми.

Популярні зараз

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо людина захоче оформити виплату податку частинами протягом трьох років, то заплатити доведеться 6 або 11,5 відсотків. За нерухомість або автотранспорт також доведеться сплатити 9 або 11,5 відсотків (у разі розстрочення) податку. Власникам цінних паперів ОВДП покладається сплатити 2,5 відсотка податків.

Нагадаємо, в Україні обкладуть податками навіть власників невеликих присадибних ділянок. Скільки доведеться платити державі за наявність городу?

Головне