В Україні готують до введення цифрові гривні, які будуть використовуватися так само, як і звичайні готівкові. Очікується, що співвідношення становитиме 1 до 1, і електронні гроші допоможуть боротися з корупцією.
Суть та переваги цифрової гривні
Доктор економічних наук Василь Фурман повідомив, що це буде ще одна – третя форма грошей. Економіст уточнив, що нині центральні банки різних держав досліджують та запускають цифрову валюту. Експерт відзначив переваги е-гривні, яку можна буде легко контролювати та широко використовувати у державних виплатах.
За словами Фурмана, нововведення покликані запобігти крадіжці грошей, які мають стати "розумними". Наприклад, кошти, спрямовані на будівництво доріг, мають витрачатися саме на цю мету. Електронні гривні мають виключити корупційні ризики.
Серед переваг таких грошей – відсутність банківської комісії під час переказів на картки. Зараз тривають дискусії про те, кому довірити відкриття електронних гаманців – лише державним чи й комерційним структурам також.
Аналітик наголосив, що розвиток цифрових валют центральних банків сприятиме розвитку ринку цифрових активів.
Довідка
Нацбанк України повідомив, що цифрові гривні – електронна форма грошей у державі, яка покликана доповнити готівкову та безготівкову форми. Вони виконують усі функції звичайних грошей. Мінцифри планує прискорити процес їхнього розвитку. Пілотний проект мають запустити у 2024 році.
Раніше повідомляли, що в Україні дозволили оплачувати комуналку електронними грошима. Відповідний закон підписав президент Володимир Зеленський. Однак запуск ініціативи влади неможливий в умовах воєнного стану. Нововведення набудуть чинності після його скасування та закінчення бойових дій у країні.