В Україні запровадять нові вимоги до громадян для виходу на пенсію

В Україні затвердили нові вимоги громадян для виходу на пенсію. Зміни підходу до нарахування пенсійних виплат та виходу на заслужений відпочинок прописані у Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

В Україні запровадять нові вимоги до громадян для виходу на пенсію - today.ua

З 1 січня 2022 року для отримання права на вихід на пенсію у 60 років громадяни України мають мати мінімальний страховий стаж 29 років. При цьому розмір пенсійних виплат залежатиме від трьох важливих показників: середньої заробітної плати по країні, особистої заробітної плати пенсіонера та офіційного страхового стажу.

Формула розрахунку пенсії, яка передбачена українським законодавством, має такий вигляд: рівень середньої зарплати по Україні за три минулі роки множиться на співвідношення зарплати пенсіонера до середньої. Отриману цифру слід помножити на стаж у роках та на 1% В Україні запровадять нові вимоги до громадян для виходу на пенсію Виходячи із цих розрахунків, громадяни України зможуть після виходу на пенсію отримувати за кожен відпрацьований рік лише 1% розрахункового заробітку. Якщо до того ж офіційна заробітна плата, з якою здійснювалися податкові відрахування, була нижчою за середню зарплату (близько 14 000 гривень), то на пенсії він може розраховувати лише на мінімальні щомісячні виплати.

Нагадаємо, раніше стало відомо, як зростатимуть пенсії українців у 2022 році. Підвищення виплат відбудеться у кілька етапів.