Українців продовжують обкладати всілякими податковими відрахуваннями. На цей раз влада планує змусити платити податки власників смартфонів, телевізорів, ноутбуків і домашніх стаціонарних комп'ютерів.
Економічно обґрунтований розмір податкового збору для громадян України, які мають доступ до інтернету, завдяки сучасним гаджетам, розрахували економісти Київської школи економіки (КШЕ). Йдеться про потенційне копіювання аудіо-відео контенту, яке може привести до збитків для власників авторських прав.
Методологія розрахунку від експертів КШЕ бере до уваги ВВП всієї країни і середній рівень доходів громадян, а також споживчі переваги в музиці, тематиці переглядаються, вітчизняну і світову вартість контенту.
Податковий збір на справедливу компенсацію авторам за приватне копіювання їх творів (аудіо, відео та друкованої продукції), який традиційно включений у вартість гаджетів, пропонують підвищити в 3-5 разів. Однак в КШЕ вважають, що забезпечити відрахування авторам за потенційне копіювання їх контенту можна і без значного підвищення вартості смартфонів, ноутбуків, телевізорів з функцією запису і ПК.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Оскільки в Україні ніколи не проводилося економічне дослідження реального копіювання контенту українцями і шкоди авторам від приватного копіювання - учасники переговорів зайшли в глухий кут. Вирішити цю кризу мають економісти, надавши рекомендації по вибору таких тарифів, які, по-перше, повинні враховувати збитки авторам від можливого копіювання творів за допомогою техніки, по-друге, ризики для конкурентності легальних імпортерів, ринок яких на 30% знаходиться в тіні, і, по-третє, повинні бути справедливими до споживачів і враховувати їх реальну поведінку при скачуванні контенту", - зазначила керівник Європейської бізнес асоціації Вікторія Куликова.
Так, згідно з розрахунками експертів Київської школи економіки, ставка збору на смартфони, телевізори з функцією запису, ноутбуки і т.п. не повинна перевищувати 0,3%, податок на флешки і карти пам'яті - 1,3%.
Економісти вважають, що така ставка податкового збору на потенційне копіювання контенту дозволить відшкодувати можливі збитки авторам медіа продукції, але не завдасть серйозного збитку ринку електроніки в Україні, де чергове зростання цін може вплинути на зниження попиту серед споживачів.
Нагадаємо, в Україні знизять податки на зарплату, щоб припинити практику оплати праці в "конвертах".