В Україні вперше з початку війни збанкрутував банк: що буде із заощадженнями клієнтів

Національний банк визнав Мегабанк неплатоспроможним. Цьому сприяли серйозні порушення в інсайдерському кредитуванні, оцінці кредитного ризику та невиконання плану докапіталізації.

В Україні вперше з початку війни збанкрутував банк: що буде із заощадженнями клієнтів  - today.ua

Вказану фінустанову тепер виводять із ринку. Про це повідомила прес-служба НБУ.

Мегабанк ще 3 лютого потрапив до категорії проблемних. За даними регулятора, він мав значні порушення у різних сферах діяльності. Цей банк не виконав вимоги Нацбанку щодо їх усунення протягом певного терміну.

Наголошено, що проблеми у роботі банку не були пов'язані із запровадженням військового стану в Україні. У НБУ уточнили, що акціонери Мегабанку не вжили потрібних заходів, щоб його не визнали неплатоспроможним.

Що буде із заощадженнями клієнтів

Вкладники Мегабанку отримають відшкодування у повному розмірі вкладу від Фонду гарантування. Очікується, що загальна сума виплат становить близько 4,4 млрд. грн. Також з’ясувалося, що банк заборгував близько 500 млн грн Мінфіну за кредитом Європейського інвестбанку.

В Україні вперше з початку війни збанкрутував банк: що буде із заощадженнями клієнтів Нагадаємо, що Мегабанк – український комерційний банк, центральний офіс якого розташований у Харкові. Він із 1990 року діяв на ринку банківських послуг із 1990 року. Головним акціонером є Віктор Суботін (60,74%), гендиректор підприємства "Укренергомашини". Банк обслуговував значну частину комунальних підприємств Харкова.

Раніше українцям повідомили, що буде з їхніми заощадженнями, якщо банки збанкрутують під час війни з Росією.