В Україні вперше з'явилися накопичувачі електроенергії, - НКРЕКП

В Україні вперше видали ліцензію на право провадження господарської діяльності для зберігання енергії. Це має підвищити стабільність електропостачання споживачам.

В Україні вперше з'явилися накопичувачі електроенергії, - НКРЕКП - today.ua

Зазначено, що ліцензію на право провадження господарської діяльності зі зберігання енергії видали компанії ТОВ БУДПАУЕР. Про це повідомила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Зазначено, що йдеться про знакову подію, тому що зберігання енергії дуже важливе та корисне для енергетичної системи.

"Функціонування установок із зберігання електричної енергії або систем накопичення енергії суттєво сприяє збалансуванню роботи енергосистеми та підвищенню стабільності електропостачання для споживачів", - зазначив голова НКРЕКУ Костянтин Ущаповський.

За словами Ущаповського, робота установок із зберігання електроенергії чи систем накопичення енергії сприяють:

  • підвищення стабільності електропостачання споживачам;
  • збалансування роботи енергосистеми.

Відомо, що у лютому 2022 року Верховна Рада схвалила закон про розвиток систем накопичення енергії. Було створено передумови для розвитку технологій energy storage в Україні.

Нагадаємо, що зберігання електроенергії – це діяльність при використанні акумуляторів, що перетворюють електричну енергію на її зберігання, коли в системі спостерігається надлишок або низькі ціни. Струм у потрібний час відпускають у мережу.

В Україні вперше з'явилися накопичувачі електроенергії, - НКРЕКП

В Україні очікуються проблеми з електропостачання взимку

Директор ДПЕК Дмитро Сахарук вважає, що наступна зима може бути проблемною. Україна увійде до неї з меншим запасом потужності та міцності, бо 75% теплової генерації у нас пошкоджено чи зруйновано. Можливе відключення світла у зимовий період, як це було торік. Щоб не допустити такого сценарію, потрібно захистити українське небо та фінансувати ремонтні кампанії.

Навесні енергосистема функціонує без суттєвих перебоїв. Енергооб'єкти отримали пошкодження та відновити стабільну діяльність вдалося завдяки активній міжнародній підтримці.

Раніше українців закликали обмежити використання електроенергії. Це з підривом Каховської ГЕС.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news