В Україні вперше з'явилися накопичувачі електроенергії, - НКРЕКП

Автор: Леся Ловіцька

В Україні вперше видали ліцензію на право провадження господарської діяльності для зберігання енергії. Це має підвищити стабільність електропостачання споживачам.

В Україні вперше з'явилися накопичувачі електроенергії, - НКРЕКП - today.ua

Зазначено, що ліцензію на право провадження господарської діяльності зі зберігання енергії видали компанії ТОВ БУДПАУЕР. Про це повідомила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Зазначено, що йдеться про знакову подію, тому що зберігання енергії дуже важливе та корисне для енергетичної системи.

"Функціонування установок із зберігання електричної енергії або систем накопичення енергії суттєво сприяє збалансуванню роботи енергосистеми та підвищенню стабільності електропостачання для споживачів", - зазначив голова НКРЕКУ Костянтин Ущаповський.

За словами Ущаповського, робота установок із зберігання електроенергії чи систем накопичення енергії сприяють:

Популярні зараз

В Україні ціни на картоплю стрімко пішли вгору: що спричинило такий стрибок

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

Нацбанк повідомив про стрімке підвищення цін в Україні: названо причини

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

  • підвищення стабільності електропостачання споживачам;
  • збалансування роботи енергосистеми.

Відомо, що у лютому 2022 року Верховна Рада схвалила закон про розвиток систем накопичення енергії. Було створено передумови для розвитку технологій energy storage в Україні.

Нагадаємо, що зберігання електроенергії – це діяльність при використанні акумуляторів, що перетворюють електричну енергію на її зберігання, коли в системі спостерігається надлишок або низькі ціни. Струм у потрібний час відпускають у мережу.

В Україні вперше з'явилися накопичувачі електроенергії, - НКРЕКП

В Україні очікуються проблеми з електропостачання взимку

Директор ДПЕК Дмитро Сахарук вважає, що наступна зима може бути проблемною. Україна увійде до неї з меншим запасом потужності та міцності, бо 75% теплової генерації у нас пошкоджено чи зруйновано. Можливе відключення світла у зимовий період, як це було торік. Щоб не допустити такого сценарію, потрібно захистити українське небо та фінансувати ремонтні кампанії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Навесні енергосистема функціонує без суттєвих перебоїв. Енергооб'єкти отримали пошкодження та відновити стабільну діяльність вдалося завдяки активній міжнародній підтримці.

Раніше українців закликали обмежити використання електроенергії. Це з підривом Каховської ГЕС.