В Україні виник ажіотаж довкола головного продукту – хліба. Люди піддалися паніці та спустошують полиці магазинів. З цієї причини виник штучний дефіцит товару, як влітку було у випадку із сіллю, цукром та гречкою. Стало відомо, що як зміняться ціни на віпичку.
Українці скаржаться у соцмережах на дефіцит хліба. Проте пекарні забезпечують пропозицію, а нестача продукції викликана різким підвищенням попиту на неї. Українці роблять закупівлі, аби створити запаси.
Глава Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко наголосив, що виробництво не впало, а обмежена пропозиція у торговельних мережах пов'язана з нестабільною ситуацією в країні через війну.
"Люди, навчені ще з кінця лютого, значно збільшили споживання. Намагаються створити запас. Тому різко збільшилися закупівлі хліба, і в результаті ми спостерігаємо в окремих випадках порожні полиці", – зазначив експерт.
Як відомо, після ракетної атаки 23 листопада в Україні ввели обмеження щодо подачі електроенергії. При цьому виробництво хліба знаходиться в пріоритетній сфері для держави, і об'єкти критичної інфраструктури мають у своєму розпорядженні необхідні ресурси.
"У плановому порядку їх не відключають, і навіть якщо і є якісь перебої, то більшість підприємств забезпечені генераторами. Крім того, ми очікуємо на генератори, оскільки уряд обіцяє надати їх у рамках гуманітарної допомоги з-за кордону", - зазначив Тараненко. .
За словами аналітика, складніше забезпечити безперебійне виробництво, коли проводяться аварійні вимикання електроенергії. У разі підприємства втрачають тонни продукції. Справа в тому, що хліб, який у момент вимкнення виготовляється, стає браком. У цьому графік зміщується, але обсяги виготовлення зберігаються.
Олександр Тараненко запевнив, що не вбачає причин для паніки для українців, зокрема й мешканців столиці.
Щодо цін, то у разі тривалих відключень електроенергії вони можуть зрости. Однак подорожчання не буде значним – до 5%.
"Воно може статися тільки тоді, коли перебої будуть мати системний та довготривалий характер", - цитує фахівця "Обозреватель".
Людям радять запастися продовольством тривалого терміну зберігання, а хлібу знайти альтернативу: купувати сухарі, лаваші або хлібці.
Нагадаємо, як приготувати хліб своїми руками - максимально швидко і за найпростішим рецептом.