В Україні знову подорожчали яйця: що буде з цінами на продукт найближчим часом

В Україні продовжує підвищуватись вартість продуктів. На початку грудня знову подорожчали яйця. Стало відомо, в яких супермаркетах продукт можна купити дешевше. Також з'явилася інформація, що буде з цінами найближчим часом.

В Україні знову подорожчали яйця: що буде з цінами на продукт найближчим часом - today.ua

Минулої осені курячі яйця стали рекордсменом із подорожчання. Актуальною проблемою зацікавився Антимонопольний комітет, проте вартість товару продовжує зростати.

Яйця від ТМ "Ясенсвіт" у листопаді продавалися по 72,98 грн. Цього місяця вони подорожчали до 74 грн. Їх вигідніше купувати у торговельній мережі Новус – по 73,60 грн за десяток.

Минулого місяця десяток яєць від ТМ "Квочка" коштував 75,65 грн, а зараз вони стали доступніші – по 74,15 грн. Найдешевші яйця у магазинах Новус – по 74,10 грн.

Українців попередили, що найближчим часом ціни на яйця можуть злетіти ще вище. Справа в тому, що аварійні та планові відключення електроенергії дестабілізують роботу птахофабрик. Їх обігрів за допомогою генераторів збільшує витрати та собівартість продукту. Йдеться як про яйця, так і про курятину.

В Україні знову подорожчали яйця: що буде з цінами на продукт найближчим часом

Виконавчий директор асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко зазначив, що за таких умов виробники планують зменшити обсяги виробництва.

"Безперебійна робота електрообладнання є критично важливою, оскільки воно забезпечує життєдіяльність птиці в приміщеннях", - пояснив експерт.

Яйця потрібні для приготування багатьох страв, проте дерун цілком можна зробити і без них. Для оригінального рецепту страви знадобляться лише три інгредієнти.