В Україні посилять вимоги до продажу землі юрособам

Верховна Рада України готується до розгляду проекту закону, в якому пропонується посилити правила купівлі та продажу орних земель. Нові редагування, в разі їх прийняття, значно змінять чинне законодавство.

В Україні посилять вимоги до продажу землі юрособам  - today.ua

Автори законопроекту, який зареєстровано за номером 5771-1, пропонують внести цілий ряд змін до чинного Земельного кодексу України, а також посилити норми щодо розміру дозволеної до покупки земельної площі для українців і юридичних осіб.

Якщо законопроект буде прийнятий, то з 1 січня 2024 року максимальна площа землі, дозволеної до покупки для юридичних осіб, буде скорочено з 10 000 гектарів до 500. Але і це ще не все! Протягом п'яти наступних років після укладення угоди з придбання земель сільгосппризначення покупець зобов'язується щорічно обробляти не менше 80 відсотків площі куплених угідь. В Україні посилять вимоги до продажу землі юрособам У Міністерстві агрополітики і продовольства України також виступили із заявою, що з року в рік вартість українських орних земель буде підвищуватися в середньому на 7-10 відсотків. Таким чином, до 2031 року (за десять років) загальна капіталізація сільгоспугідь виросте до рівня в сотні мільярдів доларів США.

Нагадаємо, глава Мінагрополітики заявив, що незабаром українські родючі землі можуть стати небезпечними для землеробства. В чому причина?