Today.ua

В Україні збільшилася кількість вакансій: які зарплати пропонують роботодавці

Ринок праці в умовах війни переживає кризу. Особливо складна ситуація спостерігалася в країні у перші місяці після повномасштабного настання окупантів. Зараз кількість вакансій значно збільшилася. Стало відомо, які пропозиції щодо роботи є зараз, а також на які зарплати можуть розраховувати українці.

На ситуацію із роботою в Україні під час війни впливають події на полі бою. HR-експерт Тетяна Пашкіна зазначила, що зараз найбільш затребувані універсальні фахівці, серед яких менеджери з продажу. Також не вистачає робітників на виробництво, а також персоналу у сфері послуг. Намагаються зберегти бізнес турагентства.

За словами аналітика, підприємства вже вісім місяців зазнають збитків. Частина бізнесменів намагається перевести роботу до відносно безпечних регіонів, відкрити нові напрями або перепрофілюватися. Інша частина скорочує діяльність чи закривається. Зазначено, що офісним працівникам складніше працевлаштуватися, тому що офісів поменшало і багато співробітників пішли на віддалений формат роботи.

"Що стосується заробітної плати, то у гривневому еквіваленті вона не змінилася. Зараз середня зарплата в Україні становить 15 тисяч гривень. Однак через інфляцію та курс долара у валютному еквіваленті вона значно знизилася порівняно з довоєнним періодом", - зазначила Пашкіна.

Справа в тому, що зараз роботодавці у вигідніших умовах. У сезон зросли доходи у аграріїв, а також професіоналів у сфері IT. Спостерігається велика конкуренція за місця.

"Якщо брати менеджера з продажу, то зараз можуть писати про 20 тисяч, але якщо раніше оклад такого фахівця був 10 тисяч, а все інше відсоток, то зараз оклад може бути 5-7 тисяч, але більший відсоток продажів. але їх ще треба заробити", – пояснила менеджер з персоналу.

Також повідомляється, що є складнощі з моніторингом зарплат. Багато компаній до війни приховували реальні виплати своїм співробітникам. А зараз проблема посилилася, оскільки бізнес намагається вижити. І не всі готові сплачувати 40% податку від заробітної плати.

"Збільшується кількість роботодавців, які переводять зарплату в "сірий" формат, а іноді - і в "чорний", - нарікала Тетяна Пашкіна.

У цьому ринок праці має позитивну динаміку. Якщо на початку лютого на сайтах роботи було 100 тисяч вакансій, а в березні – лише 4 тисячі, то зараз ця кількість збільшилася до 50 тисяч.

"Ми затягнули пояси і намагаємося вижити. Але якщо військові дії затягнуться, весняний сезон буде складним", - підсумувала HR-фахівець.

Раніше повідомлялося, що у бюджеті немає грошей на зарплати та пенсії. Стало відомо, з яких джерел братимуть кошти на виплати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ