В Україні збільшилася частка фальсифікованого вершкового масла: як відрізнити підробку

На українському ринку з'явилося ще більше фальсифікованого вершкового масла, ніж роком раніше. Один з найпопулярніших серед споживачів продуктів харчування почали виробляти в звичайних приміщеннях без лабораторій і обладнання.

В Україні збільшилася частка фальсифікованого вершкового масла: як відрізнити підробку - today.ua

Українцям слід навчитися відрізняти вершкове масло, яке було вироблено в "польових умовах" від справжнього харчового продукту з молочного жиру. Відповідно до Закону України, натуральним вершковим маслом може називатися продукт, який виготовляється зі свіжого коров'ячого молока. Все інше - або спред, або небезпечна для здоров'я підробка.

Перш за все, зверніть увагу на цінник. Вершкове масло не може в нинішніх умовах коштувати 20 гривень, занадто дорого обходяться виробникам молочних продуктів, робота і обслуговування устаткування, лабораторні дослідження і податки.

Пачка масла "Білоруське" з жирністю до 82%, яка коштує 20 грн, це однозначний фальсифікат. За даними Союзу споживачів України, дана продукція випускається в Україні, а не в Білорусі. Називати продукт "вершковим маслом" не можна, оскільки це звичайнісінька підробка, яку не варто вживати в їжу в будь-якому вигляді, навіть додаючи в тісто для випічки.

В Україні збільшилася частка фальсифікованого вершкового масла: як відрізнити підробку Нещодавно нацполіція виявила в Таращанському районі Київської області дивне підприємство, яке більше схоже на звичайний житловий будинок. Саме тут випускали масло "Селянське". Ніяких лабораторій або спеціального обладнання для прийому молока на території немає. Але при цьому продукт досить часто зустрічається на полицях українських магазинів.

Виготовляється масло зазначеної марки повністю з рослинних жирів. Цікаво, що навіть після закриття "підприємства" масло "Селянське" продовжує активно надходити в точки продажу.

В Україні законом не передбачена кримінальна відповідальність за виробництво і реалізацію фальсифікованого вершкового масла. На тлі зниження рівня життя українців продуктів-підробок стає все більше з кожним днем. Все, що загрожує виробникам фальсифікованого вершкового масла - це припинення виробничого процесу на деякий період часу!

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні продають фальсифіковані сири. Молоко замінюють пальмовим жиром, який небезпечний для здоров'я.