В Україні встановили нові ціни на одноразові пластикові пакети, які раніше були безкоштовними

Великі торговельні мережі України визначилися із вартістю одноразових пластикових пакетів, які раніше покупці могли брати безкоштовно.

В Україні встановили нові ціни на одноразові пластикові пакети, які раніше були безкоштовними - today.ua

У супермаркетах "Сільпо", "Ашан", Novus та інших розповіли, скільки коштують маленькі поліетиленові пакети після набуття чинності законом №1489-IX, який забороняє їхню безкоштовну реалізацію. Зазначимо, що обмеження на безкоштовне розповсюдження надтонких (до 15 мкм), тонких (до 50 мкм) та пластикових пакетів, що є оксорозкладними, набули чинності з 10 грудня 2021 року.

Так, у мережі супермаркетів Varus заборонені до безкоштовної реалізації види одноразових пакетів коштують найменше – від 1 копійки. Значно вищу вартість пластикових пакетів встановили у мережі "Ашан" - від 6 копійок за найменший пакет.

По 10 копійок реалізують пластикові пакети після того, як набув чинності новий закон, магазини "Сільпо", "Фора", Novus та "ЕКО-маркет". В Україні встановили нові ціни на одноразові пластикові пакети, які раніше були безкоштовними У точках продажу АТБ-маркет вартість "заборонених" пластикових пакетів варіюється від 9 до 12 копійок за штуку.

Колишній керівник Держекоінспекції України Андрій Мальований пояснив, що термін розкладання звичайнісінького поліетиленового пакету в навколишньому середовищі досягає п'яти сотень років, тоді як використовується він від сили півгодини – це час від магазину до будинку.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, як уникнути штрафу за використання "заборонених" пластикових пакетів.