В Україні прискорилася інфляція: які продукти будуть дорожчати

В Україні почали стрімко дорожчати продукти харчування. За даними Національного банку, інфляція в країні прискорилася і може привести до подальшого підвищення цін.

В Україні прискорилася інфляція: які продукти будуть дорожчати - today.ua

Згідно зі статистикою Нацбанку, в Україні гривня втрачає позиції, інфляція настільки істотна, що за останній місяць подорожчали хліб, м'ясо і соняшникову олію.

У травні 2021 року українцям довелося витрачати на продукти харчування більше грошей, ніж в квітні поточного року. В останній місяць весни споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 9,5%, тоді як в квітні вона становила з 8,4%. На прилавках українських магазинів ціни в місячному вимірі зросли на 1,3%.

У Нацбанку підкреслили, що рівень споживчої інфляції в кінці весни 2021 року виявився вищим за прогнози.

В Україні прискорилася інфляція: які продукти будуть дорожчати Темпи зростання вартості продуктів харчування і оброблених продовольчих товарів збільшилися до 11,2%, повідомляють в НБУ. Причиною тому є зростання цін на продукти харчування на світовому ринку продовольства. Наприклад, подорожчання соняшникової олії в світі призвело до підвищення цін на даний продукт в Україні, а також спричинило за собою зростання цінників на продукти його переробки: майонез, маргарин, спред.

Підвищення цін на сировину та енергоресурси спровокували подорожчання м'ясної продукції, кондитерських і макаронних виробів, а також хліба.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українців чекає підвищення цін на цукор в сезон консервування овочів та фруктів.