В Україні спростили виписку із квартир: власникам житла надали нове право

В Україні спростили процедуру зняття з місця реєстрації. Права власників житла розширили, тому вони можуть оперативно виписати із квартири прописаних мешканців без їхньої згоди.

В Україні спростили виписку із квартир: власникам житла надали нове право - today.ua

Українці часто прописані за однією адресою, а проживають за іншою. Непоодинокі випадки, коли громадяни відмовляються змінювати місце реєстрації, незважаючи на вимогу власника нерухомості. Раніше примусова виписка із квартир була можлива лише за рішенням суду, але ситуація змінилася. 

Важливо, щоб люди, які треба зняти з реєстрації, були повнолітніми. Власник житла має подати відповідну заяву у паперовій формі. Також будуть потрібні документи, що підтверджують особу та право власності на квартиру або будинок.

За потреби виписати кілька осіб із житла, потрібно підготувати окремі заяви на кожну з них.

Українцям спростили виписку із квартир

Послуги з прописки та виписки надають в органі реєстрації на території певного територіального товариства. Заявники мають внести 1,5% від прожиткового мінімуму. У поточному 2023 році оплата становитиме 40,26 грн.

Осіб знімають із реєстрації не пізніше наступного дня після подання відповідної заяви від власника житла.

"Зняття з зареєстрованого місця проживання в електронній формі здійснюється в день подання документів або не пізніше наступного робочого дня у разі їх надходження після закінчення робочого часу органу реєстрації. За послугу заявник сплачує 40,26 грн за кожну особу", - повідомили в організації "Безкоштовна" правова допомога".

Нагадаємо, що у 2023 році українці мають по-новому сплачувати податки за житло. Зміни стосуватимуться власників квартир площею від 60 кв. м та будинків від 120 кв. м.

В Україні спростили виписку із квартир: власникам житла надали нове право

За наявності і квартири та будинки загальна площа цих об'єктів не повинна перевищувати 180 кв. м. При цьому сплачувати податки за нерухомість, розташовану в зоні бойових дій та на окупованих територіях, непотрібно.

Раніше повідомляли, що в Україні змінилися ціни на квартири. Стало відомо, скільки коштує житло у новобудовах у різних регіонах країни.

ДЖЕРЕЛОlegalaid.gov.ua