В Україні впали ціни на цибулю, моркву та капусту: скільки коштують овочі на початку травня

В Україні на початку травня почали дешевшати овочі. Стало відомо, скільки коштують цибуля, морква та капуста у різних торгових мережах. Є можливість порівняти ціни та обрати супермаркет з найвигіднішими пропозиціями.

В Україні впали ціни на цибулю, моркву та капусту: скільки коштують овочі на початку травня - today.ua

Ціни на цибулю

За даними Мінфіну на 3 травня, ріпчаста цибуля, яка била цінові рекорди, стала доступнішою. У квітні вартість кілограма становила 57,02 грн, а зараз – вже 55,74 грн. Мінімальна ціна у супермаркетах Ашан та Варус – 49,40 грн/кг.

Молода цибуля подешевшала за місяць з 55,21 до 54,90 грн (Ашан).

Ціни на моркву

Морква також стала доступнішою. Кілограм овочу, який місяць тому коштував 50,24 грн, зараз обійдеться у 48,55 грн. У магазинах Варус морква дешевша – 38,90 грн.

Ціни на капусту

Подешевшала лише молода капуста. У квітні її продавали за 65,96 грн/кг, а на початку травня – по 61,57 грн/кг. Найнижча ціна у торгових мережах Ашан та Варус – 59,90 грн/кг.

А білокачанна капуста значно подорожчала за місяць – з 25,19 до 29,72 грн/кг. У супермаркетах Новус її можна купити за 21,99 грн/кг.

Вартість білокачанної капусти зростає другий тиждень поспіль. За даними аналітиків проекту EastFruit, це пов'язано з різким скороченням пропозиції на ринку за високого попиту. Більшість виробників уже завершили сезон реалізації, решта користується можливістю підвищити ціни і більше заробити на своєму товарі.

В Україні впали ціни на цибулю, моркву та капусту: скільки коштують овочі на початку травня На даний момент аграрії продають овоч по 25-30 грн/кг, що в середньому на 22% дорожче ніж тиждень тому. На початку травня ціни на торішню капусту в 1,5 рази вищі, ніж були в аналогічний період минулого року.

Раніше українцям повідомили, що буде з цінами на яйця найближчим часом.

ДЖЕРЕЛОeast-fruit.com