Today.ua

В Україні зменшилися зарплати: як змінилася ситуація на ринку праці після початку війни

Ринок праці в Україні опинився у глибокій кризі після початку війни. Українці, які переїхали із зони бойових дій у безпечніші регіони, залишилися без засобів для існування. Це спричинило те, що кваліфіковані фахівці почали погоджуватися на низьку зарплату.

Після 24 лютого 2022 року мільйони людей залишили територію України, щоб захистити себе та близьких від війни. На тлі бойових дій та масового відтоку працездатного населення український бізнес почав закриватися, що призвело до дефіциту робочих місць у країні.

Станом на середину квітня оголошень про відкриті вакансії в Україні стало в тридцять разів менше, ніж у довоєнний період. У зв'язку з цим, кваліфіковані фахівці та люди робітничих професій почали погоджуватися на зниження рівня доходів, аби мати роботу та хоч якийсь дохід. Експерти зазначають, що після початку війни в Україні більшість роботодавців (майже 80%) почали впроваджувати заходи, які так чи інакше обмежують інтереси працівників. З них багато компаній затримують виплату заробітної плати. Близько 16,5% підприємств скоротили або звільнили частину працівників, 10% компаній у період із березня по середину квітня відправили працівників у неоплачувану відпустку.

Близько чверті опитаних українців повідомили, що змушені були погодитись на скорочення заробітної плати під час виконання колишнього обсягу обов'язків. При цьому багато громадян спочатку погоджуються на низький рівень оплати праці, щоб отримати роботу.

Нагадаємо, в Україні зафіксовано кадровий голод. Названо вакансії, які стали найбільш затребуваними в період воєнного стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ