В Україні у громадян, які нагромадили борги за комунальні послуги, забирають останнє майно. Це може бути навіть старе відро чи брудний посуд. Стали відомі деталі того, що відбувається.
В Україні наклали мораторій на підвищення тарифів на комунальні послуги, а також не нараховують пені на прострочені платежі. Багато користувачів мають право на субсидії. Проте борги з комуналки невпинно зростають. У країні не припиняються судові процеси над боржниками. Комунальні підприємства подають позови та виграють їх. Про це повідомив "Обозреватель".
Виявляється, комунальники мають право стягувати борги навіть у період повномасштабної війни. Йдеться про території, де немає окупації та активних бойових дій. Судові процеси у такому разі відбуваються за спрощеною процедурою та тривають кілька місяців. Найчастіше виграють підприємства, а боржникам доводиться оплачувати як самі послуги, а й витрати на суд.
Загалом українці накопичили близько 35,35 млрд доларів боргів – і це без урахування електроенергії. Списувати борги ніхто не збирається, бо подібні рішення призвели б до банкрутства постачальників газу, опалення, гарячої та холодної води.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Комунальні борги не спишуть і через певний час. Однак термін позовної давності – три роки, тому через суд зможуть стягнути лише заборгованість, яка утворилася на цей період. При цьому не вдасться продати квартиру до погашення боргу.
Судові виконавці можуть вилучити будь-яке майно, навіть поношений одяг, старий посуд, меблі. Також можуть відібрати мотоцикл, автомобіль чи накласти арешт на банківський рахунок. За стандартами, на кожного члена сім'ї можуть залишити лише певний набір одягу та посуду, а решту – вилучити та продати на торгах.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні навесні планують підвищити тарифи на комуналку.