В Україні ціни на “борщовий набір“ підтягують до світового рівня

Продукти, які входять до складу українського червоного борщу, за останній час значно зросли в ціні. Вартість "борщового набору" продовжить рости. Про це розповів заступник міністра економіки Тарас Качка.

В Україні ціни на “борщовий набір“ підтягують до світового рівня - today.ua

За словами представника Мінекономіки, ціни на продукти харчування підтягуються до світового рівня. Поки вартість овочів, м'яса та інших продуктів не зрівняються з середньостатистичними цінами в інших країнах світу, цінники в Україні будуть зростати. Тільки після цього процес подорожчання почне сповільнюватися.

Очікується, що продовольчий кошик в Україні буде тільки дорожчати. Що стосується "борщового набору", то він за останні місяці значно виріс в ціні. Особливо сильно подорожчали п'ять складових. Це буряк, який додав в ціні 62,8 відсотка, за один кілограм овоча в середньому просять 8,8 грн.

В Україні ціни на “борщовий набір“ підтягують до світового рівня На 41,38 відсотка подорожчала капуста, до 7,38 грн за кілограм. Цінники на моркву зросли на 5,1 відсотка, до 8,2 грн за кілограм. Також значно подорожчали м'ясо та сметана, без якої важко уявити смачний червоний борщ.

Дослідження динаміки цін на продукти "борщового набору" в Україні проводили експерти Офісу ефективного регулювання BRDO.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вартість соняшникової олії в Україні незабаром може зрівнятися з оливковою.