В Україні стрімко дорожчає соняшникова олія: названо основною причиною зростання цін

В Україні стрімко дорожчають продукти. В останні дні підвищується вартість олії. Зростання цін прискорилося після погроз Російської Федерації про зупинення участі в зерновій угоді та заборону її дії після 19 листопада.

В Україні стрімко дорожчає соняшникова олія: названо основною причиною зростання цін - today.ua

Представники Єврокомісії знизили прогноз урожаю соняшнику в Євросоюзі на 0,2 млн т - до 10 млн т. При цьому прогноз споживання соняшнику збільшили на 0,2 млн т - до 10,9 млн т, на рівні минулого сезону, а оцінку імпорту на 0,4 млн т – до 1,2 млн т.

Вартість олії на умовах CIF (з доставкою покупцю) збільшуються на тлі обмеження поставок олії з України. Не виключено запровадження обмежень на закупівлю російської агропродукції після виходу РФ із зернової угоди та відсутності сприяння з боку ООН.

Експерти платформи Trading economacs повідомили, що минулого місяця ціна товару зросла на 12,4% - до 1390 $/т CIF. Тепер вона можна порівняти з тією, яка була на початку вересня та лютого.

В Україні стрімко дорожчає соняшникова олія: названо основною причиною зростання цін

Соняшникове мало українського виробництва на тлі високих ставок на фрахт та страхування реалізують за 1100-1150 $/т FOB. А російська олія продається по 1200-1250 $/т FOB.

Багато українців роблять запаси на зиму та закуповують продукти великими партіями. Підвищений попит спостерігається на консерви як рибні, так і овочеві - вони подорожчали. Названо супермаркети, де товари продаються дешевше.

ДЖЕРЕЛОagroreview.com