В Україні стрімко дешевшають яйця: скільки коштує десяток у середині травня

Яйця минулого року стали рекордсменом із подорожчання серед продуктів в Україні. Вартість десятка у 2022-му доходила до 100 грн. Наразі ситуація змінилася – і яйця почали стрімко дешевшати.

В Україні стрімко дешевшають яйця: скільки коштує десяток у середині травня - today.ua

Максимальну вартість яєць було зафіксовано минулого жовтня. Продавці підвищили ціни на 50%. Перед Великоднем 2022 року десяток можна було купити за 36 грн, а в аналогічний період поточного року – за 71-74 грн. Яйця почали дешевшати після свят, а також у зв'язку із весняним потеплінням – кури почали краще мчати.

Аналітик УКАБ Максим Гопка повідомив, що тенденція до здешевлення яєць спостерігається з травня, як і прогнозували експерти. Ціни впали на 9-12% після Великодня і зараз перебувають у межах 60,53-70 грн за десяток.

"Поголів'я курей-несучок поступово відновлюється і з потеплінням та збільшенням світлого дня витрати на електроенергію знижуються, що також вплине на собівартість продукту. До середини літа ціна ще може просісти на 15%", - зазначив фахівець.

Гопка назвав причини подальшого здешевлення яєць: це тепла погода, нарощування поголів'я, збільшення пропозиції яєць від приватних господарств та стабільність вартості кормів.

Співробітник НААН Олег Катеринич спрогнозував, що влітку яйця подешевшають до 25-30 грн за десяток.

"Традиційно, влітку вартість яєць знижується на 30–50% порівняно з початком весни. Хоча тиждень тому відпускна ціна з птахофабрик вже коливалася десь близько 3 грн", - пояснив експерт із птахівництва.

Катеринич нагадав про стабілізацію ситуації з електропостачанням – масових відключень зараз немає, тому відсутній негативний вплив на роботу птахофабрик.

"Держкомстат поки не наводив статистику щодо загального зменшення яєць за минулий рік. Але можна говорити, що внутрішній ринок заповнений", - запевнив Катеринич. Він вважає, що яйця не подешевшають до 30 грн влітку, проте це цілком можливо восени.

Ціни на яйця у супермаркетах 11 травня

За даними Мінфіну, яйця за місяць помітно подешевшали у супермаркетах. Вартість десятка від ТМ "Квочка" знизилася з 70,60 грн до 67,03 грн. Мінімальна ціна товару в торговельній мережі Варус – 59,90 грн.

Раніше повідомлялося, що в Україні підскочили ціни на сало, цибулю, сіль, олію та яблука.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua